Alkalmazás
Felhasználásra kész strukturálható vékonyvakolat kapart hatású felülettel. Alkalmazható Capatect hőszigetelő rendszerek, bevonat nélküli ásványi- és betonfelületek, valamint a PII és PIII habarcsosztály aljzataira.
A Capatect CarboPor Reibputz szénszál erősítéses vékonyvakolat, mely hosszantartó védelmet biztosít a termikus és mechanikus terhelésekkel szemben. Nanoporózus struktúrája és fotokatalitikus hatása révén aktív öntisztító hatást és fokozott védelmet nyújt a mikroorganizmusok megtelepedése (alga és gombásodás) ellen. A Capatect CarboPor Reibputz magas diffúziókepeséggel és egyedülálló vízlepergető hatással rendelkezik és gyorsan száradó, tiszta homlokzatfelületet eredményez.
Tulajdonságok
- Nanoméretű, erősen hidrofób kötőanyag technológia
- Szénszál (carbon) erősítéses technológia
- Fokozott mechanikai és termikus ellenálló képesség
- Rendkívül rugalmas anyagjellemzők
- Ideális intenzív, sötét színárnyalatokhoz
- Extrém időjárásállóság
- Fotókatalitikus öntisztuló képesség
- Gyöngyház effektus / Hydroperleffekt
- Alga és gombásodás elleni védelem
- Magas páraáteresztő képesség
- Alacsony vízfelvétel
- Nagyfokú tapadás
Kiszerelés/csomagolási egység
Vödör
25 kg
Színek
Fehér
A Capatect CarboPor Reibputz gyárilag vagy Caparol partnereknél ColorExpress színezőgép rendszerrel a használatos Caparol színkártyák által színezhető. Feldolgozás előtt ellenőrizze a színezett terméket a színeltérés elkerülése érdekében. Szomszédos falfelületeken valamint, hogy a felhordást követően a kész felület egységes, homogén megjelenést kapjon, mindig ugyanabból a gyártásból (Charge) származó színezett Capatect CarboPor Reibputz színezővakolatot használjon.
Megjegyzés: világossági érték (HBW) < 25 színárnyalatok alkalmazása hagyományos felépítésű többrétegű homlokzati hőszigetelő rendszerekre (THR /WDVS /ETICS) nem javasolt. Ezen sötét színek esetén kérjen szaktanácsot területileg illetékes Caparol szaktanácsadónktól.
Fényességi fok
Matt
Tárolás
Hűvös, fagymentes helyen bontatlan gyári csomagolásban, közvetlen napfénytől védve.
Sűrűség
Kb.: 1,9 g/cm3
Egyenértékű diffúziós légréteg vastagság sdH2O
V1 (magas) / µ kb. 65 DIN EN 7783 szerint
Vízátbocsátási ellenállás (w érték)
W3 (alacsony) DIN EN 1062-3 szerint
Tapadási húzószilárdság
≥ 0,3 MPa (DIN 1542 szerint)
Tűzállóság
Euroklasse A2
Kötőanyag
Nanoméretű, erősen hidrofób silacryl-kötőanyag kombináció
Kiegészítő termék
Capatect Putzgrund
Megjegyzés
Az alapanyagként alkalmazott természetes homokszemcsék miatt a különböző gyártási adagokból származó termékek egyes esetekben enyhe színárnyalati különbséget mutathatnak.
Alapfelület előkészítése
Az alapfelületnek egyenletesnek, tisztának, száraznak, szilárdnak, stabilnak, hordképesnek, valamint szennyeződéstől, tapadást rontó anyagoktól, laza- és málló részektől mentesnek kell lennie. Vegye figyelembe a német VOB C részét, a DIN 18 363 3. bekezdését. Távolítsa el a zománcok, diszperziós festékek, szintetikus vakolatok, nem megfelelő ásványi festékek és vakolatok, valamint minden egyéb elválasztó bevonatot, maradványt, amely csökkentheti vagy megakadályozhatja a megfelelő tapadást.
Szerves anyagokkal (alga, penész, gomba, moha) fertőzött felületeket mechanikus úton (keféléssel, dörzsöléssel, kaparással) vagy az előírások szerint nagynyomású vízsugárral meg kell tisztítani. Ezt követően a megtisztított felületet kenjük át Capatox-al, majd hagyjuk megszáradni.
Az ipari gázokkal vagy korommal szennyezett felületeket az előírások figyelembevételével nagynyomású vízsugárral és a megfelelő tisztítószerekkel megfelelően tisztítsa meg, majd hagyja alaposan megszáradni.
A felhasználás módja
A Capatect CarboPor Reibputz vékonyvakolatot a teljes felületre rozsdamentes acél simítóval kell felhordani. A felhordott réteget szemcseméretnek megfelelően kell lehúzni. Ezt követően még nedves állapotban műanyag simítóval (dörzsölővel) egyenletes, körkörös mozgással kell kialakítani a terméknek megfelelő struktúrát.
Az egységes felületi megjelenés érdekében törekedni kell, hogy ugyanazon szakemberek dolgozzanak a kivitelezendő falfelületen, ezzel elkerülhetők a strukturális eltérések. Nagy felületek esetén minden állványzati szinten megfelelő számú szakembernek kell tartózkodnia, hogy az anyag megszakítás nélküli, nedves a nedvesre történő technikával kerüljön kivitelezésre (felhordásra majd strukturálásra) az átlapolási foltok elkerülése érdekében.
A termék speciális tulajdonságainak megőrzése érdekében ne keverjük más termékkel. Nem alkalmas vízszintes, csapadékvíznek kitett felületek bevonására.
Bevonatrendszer
Alapozórétegként Capatect Putzgrund vakolatalapozó alkalmazható, a színezővakolat színárnyalatához közeli színben.
Capatect hőszigetelő rendszerek (THR / WDVS /ETICS):
Új, ásványi alapfelületek (üvegszövettel beágyazott réteg) esetében az alapozás Capatect Putzgrund alkalmazásával.
Vakolatok PII és PIII habarcsosztály szerint:
Az új vakolatokat megfelelő száradási idő után, általában 2 – 4 hetet követően (kb. 20 °C-on és 65% relatív páratartalom mellett) lehet bevonni.
Régi, javított felületek legyenek jól megszáradva és kikeményedve. A porló felületű vakolatokat OptiSilan Tiefgrund vagy Dupa-Putzfestiger alapozóval előkezelni, majd köztes rétegként Capatect Putzgrund vakolatlalapozót alkalmazni.
Beton:
A betonfelületeket a szennyeződésektől megfelelően meg kell tisztítani, lekefélni és portalanítani. Zsaluolaj, zsír- és viaszmaradványokat gőzborotvás mosással el kell távolítani a helyi jogszabályi előírásoknak megfellelően. A zárványhibákat és kitöréseket alkalmas betonjavító habarccsal kijavítani. Kopott, porló, málló felületeket OptiSilan Tiefgrund vagy Dupa-Putzfestiger használatával alapozni, majd köztes rétegként Capatect Putzgrund alkalmazása.
Fenntartható, matt, diszperziós festékbevonatok:
Matt, enyhén nedszívó felületek közvetlenül bevonhatók. A szennyezett, krétásodó, nem megfelelően tapadó, rossz állapotú felületeket szárazon (csiszolás, kaparás) vagy magasnyomású mosóval a jogszabályi előírások figyelembevétel meg kell tisztítani majd alapozás Capatect Putzgrundal.
Felhasználás
Capatect CarboPor Reibputz | |||
Termék | Struktúra | Szemcseméret [ mm ] |
Anyagszükséglet [ kb. kg/m2 ] |
Reibputz 10 | kapart | 1,0 | 1,8 |
Reibputz 15 | kapart | 1,5 | 2,3 |
Reibputz 20 | kapart | 2,0 | 2,8 |
Reibputz 30 | kapart | 3,0 | 4,0 |
Az anyagfelhasználás nagymértékben függ az alapfelület egyenetlenéségétől, minőségétől és a felhordás módjától. Az adatok tájékoztató jellegűek, pontos értékeket a helyszínen, próbafelhordással kell meghatározni.
Feldolgozási feltételek
Az alkalmazás és a száradás során az alapfelület, anyag és a környezet hőmérséklete +5 °C és +30 °C között legyen. Ne alkalmazza napsütötte alapfelületeken valamint erős szél, köd, eső, relatív magas páratartalom és fagyveszélyes időjárási körülmények között. Napsütötte időszakokban javasoljuk, hogy a termék felhordása mindig a napsütötte oldalt követve történjen. Figyeljünk az éjszakai fagyokra!
Száradás/száradási idő
+20 °C hőmérséklet és 65% relatív páratartalom esetén 12 – 36 óra (szemcsemérettől és időjárási körülményekétől függően). Alacsonyabb hőmérséklet és magasabb páratartalom esetén a fenti száradási idő arányosan növekszik. A száradás időtartama alatt a felületet esőtől, fagytól védeni kell.
Szerszámok tisztítása
Használatot követően, azonnal tiszta vízzel.
Az anyag előkészítése
Felhasználás elött a Capatect Carbopor Reibputz-ot alacsony fordulatszámú rozsdamentes keverőszárral keverjük össze. Szükség esetén a megfelelő konzisztenciát max 1% tisztavíz hozzáaádásával állítsuk be.
Megjegyzés
A Capatect CarboPor Reibputz védi a homlokzatokat alga- és penész spórák lerakódása ellen. Amennyiben további megelőző védelemre van szükség, alkalmazzon kettős bevonatot, ThermoSan NQG vagy CarboSol Nespri homlokzatfesték alkalmazásával.
Rézvezetők („Cu” ionok esővízben) reakcióba léphetnek a Capatect CarboPor Reibputz komponenseivel, mely barnás elszíneződéshez vezethet. Emiatt a rézfelületeket védeni kell az oxidációval szemben.
Az intenzív, sötét színárnyalatok esetében a nagyobb mértékű pigmentáció megnövekedett anyagfelhasználáshoz vezethet. Ilyen esetben az eltérés akár a 15%-ot is elérheti.
Gyártás során a homlokzati vékonyvakolatok alkotóelemeként homok, mint természetes anyag kerül felhasználásra. Egyes esetekben előfordulhat, hogy a vakolatban kismértékben sötétebb pontok, szemcsék láthatók.