Előnyök
- Kiváló tapadás az alapfelülethez
- Könnyű felhordhatóság
- Jó ütésállóság
Technikai adatok
Alkalmazási terület ALKALMAS A HŐSZIGETELŐ TÁBLÁK FELRAGASZTÁSÁHOZ VALAMINT AZ ÜVEGHÁLÓ BEÁGYAZÁSÁHOZ A THERMOTEK HŐSZIGETELŐ RENDSZER KOMPONENSEKÉNT.
Színek száma / színezhetőség Külső megjelenés SZÜRKE SZÍNŰ POR, VÍZZEL KEVERVE HABARCS SŰRŰSÉGŰ ANYAG
Anyagszükséglet / kiadósság HŐSZIGETELŐ TÁBLÁK FELRAGASZTÁSÁHOZ: 3,0 – 3,5 KG/M2
ÜVEGSZÖVET HÁLÓ BEÁGYAZÁSÁHOZ: 3,0 – 4 KG/M2Felhordás módja KŐMŰVES SZERSZÁMOKKAL.
Rétegszám Száradási idő A SZÁRADÁSI IDŐ ÉS AZ ÁTVONHATÓSÁG NAGYMÉRTÉKBEN FÜGG AZ ALAPFELÜLETTŐL, A PÁRATARTALOMTÓL ÉS A HŐMÉRSÉKLETTŐL. MAGASABB PÁRATARTALOM ÉS ALACSONYABB HŐMÉRSÉKLET ESETÉN A SZÁRADÁSI IDŐ MEGHOSSZABBODIK. +23°C LEVEGŐ- ÉS ALJZATHŐMÉRSÉKLETNÉL, 65%-OS RELATÍV PÁRATARTALOM MELLETT KB. 24 ÓRA MÚLVA HÁLÓZHATÓ, ILL. A HÁLÓBEÁGYAZÁS VAKOLHATÓ.
Hígíthatóság 25 KG THERMOTEK EXTRA ERŐS RAGASZTÓ ÉS SÍMÍTÓTAPASZT LASSÚ FORDULATÚ KEVERŐGÉPPEL KEVERJÜNK ÖSSZE 5,5-5,8 LITER TISZTA, HIDEG VÍZZEL, MAJD VÁRJUNK, AMÍG A RAGASZTÓ EGYENLETES, SŰRŰ KONZISZTENCIÁJÚ NEM LESZ. ANNYI RAGASZTÓT KEVERJÜNK BE, AMENNYIT KB. 2 ÓRA ALATT FEL TUDUNK HASZNÁLNI. A KÖTÉSNEK INDULÓ RAGASZTÓT VÍZZEL VISSZAHÍGÍTANI TILOS.
Az alkalmazás feltételei:
Az alapfelület előkészítése:
A ragasztandó felület legyen száraz, hordképes, egyenletes szívóképességű. A porló, leváló részeket el kell távolítani és az adott alapfelületnek megfelelően kijavítani.
Hőszigetelő táblák felragasztása:
A ragasztó- és simítótapaszt hordozható, motoros keverőgép segítségével kell a műszaki jellemzőknél már megadott arányok szerint vízzel, csomómentes masszává összekeverni, olyan mennyiségben, amennyi legfeljebb 2 órán belül felhasználásra kerül. A kötésnek indult ragasztókeveréket utólag vízzel felhígítva felhasználni tilos! A ragasztókeveréket a hőszigetelő lemez vagy vakolható ásványgyapot lemez hátoldalára acélsimítóval vihetjük fel. Ebben az esetben az 500×1000 mm-es táblákat három-hat tenyérnyi ponton, valamint a hablemez élek mentén kell ragasztó-keverékkel ellátni. A teljes felületű ragasztást nem ajánljuk, kivéve a lamellázott ásványgyapot esetében, amit viszont teljes felületen kell felragasztani. A táblák oldallapjait nem szabad a ragasztóval beszennyezni.
Az itt látható képen bemutatjuk, miként kell a ragasztó-habarcsot a hőszigetelő táblák hátoldalára felvinni. A hőszigetelő táblák ragasztását mindig az épület alján kezdjük valamelyik saroknál. A ragasztás megkezdése előtt lábazati kezdőprofilt, illetve ennek hiányában megfelelő lécet kell vízszintbe helyezve felerősíteni a homlokzatra. Az első sor felragasztása után a sarkokon kötésben kell illeszkedni az egymás fölött elhelyezkedő tábláknak, tehát egyszer az egyik oldal felől, fölötte a másik oldal felől kell átlapolva elhelyezni a habtáblákat. A munka minősége jelentős mértékben függ a táblák pontos leszabásától és illesztésétől. A táblák megfelelő méretének kialakítását rókafarkú fűrésszel, vagy speciális polisztirolhab vágó késsel lehet végezni. A hőszigetelő lemezeket a falfelületen szorosan egymáshoz illesztve, kötésben kell elhelyezni, ügyelve arra, hogy a hézagokba ragasztóanyag ne kerüljön. Ha mégis keletkeznének hézagok, azokat polisztirolhab sávokkal vagy ásványgyapot csíkokkal kell kitölteni. A nyílászárókhoz való oldalsó csatlakozásokat a felragasztás előtt gondosan kell illeszteni és méretre vágni. Az ablakok, ajtók körül fokozottan kell ügyelni arra, hogy a táblakiosztás a nyílás vízszintes keretének éleivel ne egyezzen meg.
Az itt látható képen ábrázoltuk, hogyan kell a táblákat a pontos méret bejelölése után kivágni. A lemezek párhuzamosságát munka közben folyamatosan ellenőrizni kell egy erre alkalmas léccel. A mechanikailag veszélyeztetett éleket különböző élvédő-profilok alkalmazásával erősíthetjük meg. Ezeket az üvegszövet háló beágyazása előtt kell elhelyezni. A hőszigetelő lemezek felragasztása után a további műveleteket a kötési idő elteltével szabad csak folytatni. A felületet fasimítóra ragasztott csiszolóvászonnal, vagy kifejezetten erre a célra gyártott eszközzel lehet síkba csiszolni. A homlokzaton a hőszigetelő táblák nem csupán ragasztással rögzítendőek.
A rendszer alkalmazásánál elengedhetetlen a megfelelő mértékű mechanikai rögzítés. A 20 m-nél alacsonyabb épületeken – ragasztással kombinált esetben – a javasolt 8 db/m2 dübel-kiosztást a mellékelt ábrán mutatjuk be, azonban épületenként a rögzítés igénye ettől eltérő mértékű lehet. A dübel-kiosztás az épületek homlokzat magasságától és a falfelület minőségétől is függ, de 20 méter magasságig, középső felületi mezőben, 6 db/m2-nél kevesebb nem lehet. Az épület sarkainál (kb. 2 méter széles függőleges sávban) a mechanikai rögzítés 12 db/m2 mértékű legyen. A dübel hosszúságát úgy kell megválasztani, hogy a falazat anyagába beton esetén legalább 3,5 cm mélységig, tégla (falazóelem) esetén legalább 5,5 cm mélységig behatoljon. A különböző épületszerkezeti anyagokhoz különböző típusú dübelek alkalmazása javasolt, de a dübelek szárának átmérője 8 mm, illetve a dübel fejének átmérője legalább 50 mm legyen.
Régi, már festett felületek:
Portalanítsuk a felületet, majd a régi bevonat szívóképességének megfelelő hígítással alapozzunk Héra falfix alapozóval. A ragasztás az új felületeknél leírt módon történhet.
Üvegszövet háló beágyazása:
A felragasztott hőszigetelő lemezeket az üvegszövet háló szélességében ragasztó- és simítótapasszal vonják be. Majd a még nedves tapaszba acélsimító segítségével ágyazzák be az előre leszabott üvegszövet háló sávokat, amelyeket a csatlakozásoknál kb. 10 cm szélességben át kell lapolni egymáson. Veszélyeztetett éleket (pl. nyílászáró szerkezetek körül) célszerű kétszeres üvegszövet háló-védelemmel, vagy megfelelő típusú élvédő-profillal kell megerősíteni.
Megjegyzés:
Az anyagszükséglet függ többek között a felhordás módjától és a felülettől. A megadott értékek csak tájékoztató jellegűek. Az anyagszükséglet pontos értékét adott esetben a bevonandó falfelületen kell meghatározni. A megfelelő tartósság és védelem eléréséhez a felületre szükséges a fentebb megadott anyagmennyiséget felhordani. Továbbá, a javasolt rétegfelépítések minden esetben a legjobb tudásunk szerinti ajánlások, és nem mentesítik a felhasználót az adott festendő felület vizsgálatától. A termék alkalmazási tulajdonságait nagymértékben befolyásolhatják a felhasználás körülményei és az alapfelület minősége. A javasolttól eltérő alkalmazásból, a festék szakmai ismeretek hiányából adódó hibákért nem áll módunkban felelősséget vállalni.
A feldolgozás hőmérséklete:
Ne alkalmazzuk a terméket +5℃ alatti hőmérsékleten, amin a levegő, az anyag és az alapfelület hőmérsékletére egyaránt értendő.
A terméket fedett raktárban, nedvességtől óvva kell tárolni.