Beeresztő és pórustömítő
Előnyök
-
Nem képez bevonatot. A fa rostjai közé mélyen beszívódik, és ott megtapadva fejti ki hatását.
Technikai adatok
Alkalmazási terület KÜLTÉRI HASZNÁLATRA
Színek száma / színezhetőség Külső megjelenés ÁTTETSZŐ, A FA FELÜLETÉBE MÉLYEN BESZÍVÓDÓ.
Anyagszükséglet / kiadósság 8 M2/L
Felhordás módja ECSETTEL, A FELÜLETBE JÓL BEDÖRZSÖLVE
Rétegszám 1-2 RÉTEG
Száradási idő 2 ÓRA ALATT PORSZÁRAZ. ÁTFESTHETŐSÉGI IDŐ: 1 ÓRA UTÁN ÁTFESTHETŐ +23 °C LEVEGŐ- ÉS ALJZATHŐMÉRSÉKLETNÉL, 65% RELATÍV PÁRATARTALOM MELLETT. A RÉTEG TELJES ÁTSZÁRADÁSA, A VÉDELEM KIALAKULÁSA 48 ÓRA MÚLVA KÖVETKEZIK BE.
Hígíthatóság A LAZURÁN LENOLAJKENCE FELHASZNÁLÁSRA KÉSZ ÁLLAPOTBAN KERÜL FORGALOMBA. 35% TRINÁT SZINTETIKUS HÍGÍTÓVAL TÖRTÉNŐ HÍGÍTÁSSAL KEVÉSBÉ VISZKÓZUS FÉLOLAJ TÍPUSÚ ANYAG ÁLLATHATÓ ELŐ.
Felületek előkészítése:
A festendő felület legyen száraz, pormentes, hordképes, megfelelően előkészített. A festendő felület max. 5 % nedvességtartalmú faanyag lehet.
Új fafelületek előkészítése:
A festendő fafelületet finom csiszolóvászonnal meg kell csiszolni, majd portalanítani.
Puhafa-felületek előkészítése:
Kültérben alkalmazott fafelületeket előzőleg kezeljük Lazurán Univerzális faanyagvédőszerrel. Ezután a különféle még bevonat nélküli, új puha fafajtákból készült felületek közvetlenül kezelhetők a Lazurán Lenolajkencével. A régi, elöregedett fa felületeket, a korhadt, málló felületek lecsiszolása után esetenként ismét Lazurán Univerzális faanyagvédőszerrel kell kezelni. Fokozottan ügyeljünk arra, hogy az impregnálás után a felület ne maradjon ragacsos, ezért a lenolajkence felhordása után kb. 2 órával a felületet minden esetben töröljük vissza egy száraz ronggyal.
Keményfa-felületek előkészítése:
A különféle még bevonat nélküli, új kemény fafajtákból készült felületeket nem szükséges pórustömíteni.
Egzóta fafelületek előkészítése:
Egzóta fafelületek kezelése előtt a fafajta forgalmazójától kérjen tájékoztatást a javasolt kezelés módjáról. A különféle trópusi fafajták átvonása előtt minden esetben csináljunk kis felületen próbafestést. A kivitelezési technológiát ennek megfelelően állítsuk be.
Régi, már festett felületek előkészítése:
Korábban vastaglazúrral vagy zománcfestékkel festett fa felületéről a festéket teljes mértékben el kell távolítani. Csiszolás és portalanítás után lehet a további műveleteket végezni. A festendő felület állapotától függően szükség lehet gombagátló megelőző vagy megszüntető kezelésre is. Ezt a Lazurán Univerzális faanyagvédőszer alkalmazásával végezhetjük el. Amennyiben a felület elöregedett, repedezett és erősen szívóképes szükséges lehet Lazurán Lenolajkence alkalmazása. A követendő eljárás megegyezik a puhafák kezelésénél leírtakkal.
Alkalmazás:
A terméket a feldolgozás előtt alaposan keverjük fel. A Lazurán Lenolajkence felhasználásra kész állapotban kerül forgalomba. 35% Trinát szintetikus hígítóval történő hígítással kevésbé viszkózus félolaj típusú anyag állatható elő. A lenolajkencét ecsettel, a felületbe alaposan beledörgölve vigyük fel, majd kb 2 órával a felületről töröljük vissza a nem beszívódott lenolajkencét. Ne alkalmazzuk a terméket +5°C alatti és + 25°C feletti hőmérsékleten, amin a levegő, az anyag és az alapfelület hőmérsékletére egyaránt értendő.
Egyéb tudnivalók:
Eszközök tisztítása: a szerszámok tisztítására és az elcseppenések eltávolítására azok megszáradása előtt szintetikus hígító vagy lakkbenzin alkalmas.
A be nem szívódott anyag visszatörlését körültekintően és alaposan végezzük, mert a felületen vastagabb rétegben visszamaradt lenolajkence megakadályozhatja a következő bevonatréteg tapadását.
A visszatörlésre használt lenolajkencével átitatott rongyot lezárt fémedénybe vagy vízbe kell tárolni, mivel öngyulladásra hajlamos.
Megjegyzés:
A javasolt rétegfelépítések minden esetben a legjobb tudásunk szerinti ajánlások, és nem mentesítik a felhasználót az adott kezelendő felület vizsgálatától.
A terméket +5 és + 30 ℃ közötti fedett raktárban kell tárolni. Tűző naptól, fagytól védeni kell.